V Praze 8 se konal mezinárodní šachový turnaj

Domů / Novinky z Městské části Praha 8 / V Praze 8 se konal mezinárodní šachový turnaj

Pražský hotel Olympik hostil od 08. 01. do 15. 01. mezinárodní šachový festival Open Praha. Ten se konal pod záštitou starosty Prahy 8 Roman Petruse. Zapojilo se do něj více než 260 hráčů z 5 kontinentů. Zúčastnili se ho například šachisté Argentiny, USA, Austrálie, Jižní Afriky, Singapuru, Sýrie, Ázerbájdžánu nebo z Arménie Mezi jeho účastníky bylo i 7 mezinárodních velmistrů a 16 mezinárodních mistrů a mistryň. V hlavní kategorii zvítězila turecká velmistryně Ekaterina Atalik. Nejlepším českým hráčem byl Jiří Rýdl, který skončil na 12. místě. Ceny vítězům předával zastupitel městské části Praha 8 Vít Céza.