Ptáci už mají vyčištěné domečky

Domů / Novinky z Městské části Praha 8 / Ptáci už mají vyčištěné domečky

Ptáci už mají vyčištěné domečky

Ptáci už mají vyčištěné domečky

Budka, kam se podíváš

Věděli jste, že jen v Čimickém a Ďáblickém háji se nachází ke třem stovkám ptačích budek, o které se pravidelně starají odborníci z Univerzity Karlovy v Praze a České zemědělské univerzity za vydatné pomoci místních občanů?
Své se o tom dozvěděl i zastupitel a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza, který se letošního podzimního čištění budek za městskou část zúčastnil. Hlavním koordinátorem akce byl spolek Vědomý dotek za účasti zmíněných odborníků. Ve většině budek se nacházela stará ptačí hnízda, v některých případech však byly v budkách místo ptačích hnízd pozůstatky hnízd bodavého hmyzu. „Aktivity občanů a odborníků v našich lesích dlouhodobě podporujeme a konkrétně péče o ptactvo má velký smysl, a to i v hlavním městě Praze,“ řekl k akci Céza.
Pravidelné čištění a kontrola budek jsou velmi důležité aktivity pro správná jarní zahnízdění ptactva, neboť nečištěné budky jsou zdrojem velkého množství parazitů a nekontrolované budky jsou zároveň často snáze dostupné různým predátorům.