Pohádkové postavy zaplavily háj

Domů / Novinky z Městské části Praha 8 / Pohádkové postavy zaplavily háj

Pohádkové postavy zaplavily háj

Pohádkové postavy zaplavily háj

V neděli 17. 6. 2018 proběhl v Čimickém háji neobyčejný pohádkový les. Na deseti zastávkách zdejší naučné stezky čekaly na děti pohádkové postavy, jako je Červená Karkulka, stromová víla, vodník, loupežník, ale i lesní zvířátka jako liška, sova a další.

 

Stovky zúčastněných dětí na jednotlivých stanovištích plnily nejrůznější úkoly a poté získaly hezké ceny. Všem pomáhal patron Čimického háje, kterým je zdejší skřítek Čimísek. Na akci se děti dozvěděly i zajímavé informace o přírodě od členů Českomoravské myslivecké jednoty a prohlédly si hasičskou techniku SDH Praha 8 – Bohnice.

Divadlo Buřt Radka Pokorného pobavilo děti příběhy skřítka Čimíska, inspirovanými knihou Pohádky z Čimického háje. Stejně jako v loňském roce i ten letošní Pohádkový Čimický háj pořádal spolek Vědomý dotek, který se o háj za podpory městské části velmi aktivně stará.

„Pohádkový Čimický háj je přínosnou akcí v Praze 8, která děti hravým způsobem seznamuje s přírodou. Jsem moc rád, že podobné aktivity spolku Vědomý dotek aktivně podporujeme,“ sdělil zastupitel Vít Céza, který se akce zúčastnil za městskou část.

 

Paleontologická výstava

U příležitosti pohádkového lesa byla spolkem Vědomý dotek uspořádána i paleontologická výstava Zkamenělá příroda. Šlo o výstavu sestavenou z mnoha zkamenělin a odlitků vzácných paleontologických nálezů. Dospělí i děti se dozvěděli zajímavé informace o dávné přírodě a viděli například „prvního ptáka“ archaeopteryxe či 1,5 metru dlouhé mládě „rybího ještěra“ ichtyosaura. Výstavu pomáhal sestavit odborník V. Sloup z firmy Geosvět, který v minulosti budoval mimo jiné geostezku v Zoo Praha nebo naučnou stezku v pražské Botanické zahradě. Výstava Zkamenělá příroda bude nadále využívána při přednáškách pro děti z mateřských a základních škol, které spolek Vědomý dotek pořádá.