Osmičkové fórum – Měla by městská část Praha 8 iniciovat výstavbu nájemních bytů?

Domů / Novinky z Městské části Praha 8 / Osmičkové fórum – Měla by městská část Praha 8 iniciovat výstavbu nájemních bytů?

Osmičkové fórum – Měla by městská část Praha 8 iniciovat výstavbu nájemních bytů?

Osmičkové fórum – Měla by městská část Praha 8 iniciovat výstavbu nájemních bytů?

Rozhodně ano!

Byty pro lidi jsou mojí prioritou. Praha 8 musí iniciovat výstavbu nových bytů, protože je nezbytně potřebujeme.

V minulosti se bohužel pravicová koalice pod vedením ODS zbavila téměř celého bytového fondu. V žádném případě nemám nic proti tomu, aby lidé bydleli ve vlastním, ale tak zbrklou a rychlou privatizací jsme bohužel přišli o hodně peněz. Jednak byly prodávány pod cenou (na čemž sice vydělali noví majitelé, ale tratili všichni ostatní obyvatelé Prahy 8), a hlavně městská část přišla o obrovské příjmy z nájmů.

Kvůli prodaným bytům dnes také narážíme na problém, že Praha 8 nemá jak pomáhat lidem, kteří to potřebují. Například mladým učitelům. Pokud je školství prioritou, jak všichni neustále prohlašují, pak musíme dokázat zajistit učitelům k jejich malému platu jiné benefity. Bydlení v krásné Praze 8 je pro kvalitní učitele dobrým lákadlem.

Druhým příkladem jsou senioři, kteří bohužel často zůstávají sami. Je nepřípustné, aby v bohatém městě jako Praha dávala babička nebo dědeček celý svůj důchod na nájem, a nezůstalo jim pomalu ani na jídlo. Velká městská část musí mít možnost jim pomoci. Proto musí být výstavba bytů v následujícím volebním období prioritou.

Nové byty pomohou mladým lidem a rodinám, seniorům a státním zaměstnancům. A ve výsledku nám všem, protože byty budou majetkem městské části, který bude dlouhodobě generovat nájem. Tohle je totiž rozumná investice, na rozdíl od stavby dalšího supermarketu.

Výběr místa pro výstavbu bude náročný, ale ne nemožný. Společně s občany Prahy 8 najdeme optimální místo, jež nezahustí stávající zástavbu a nenaruší pásy zeleně, které naopak rozvíjíme.