Fotbal podpořil komunitní soužití

Domů / Novinky z Městské části Praha 8 / Fotbal podpořil komunitní soužití

Fotbal podpořil komunitní soužití

Fotbal podpořil komunitní soužití

Městská část Praha 8 ve spolupráci s organizací Fokus Praha uspořádala 17. června 2018 fotbalový turnaj Osmička Cup v Joudrs (Svoboda Park – ZŠ Dolákova). Vedlejším tématem akce, která se konala pod záštitou starosty Romana Petruse, byla podpora komunitního soužití.

Na turnaji se setkalo 8 týmů složených z poskytovatelů služeb pro osoby s duševním onemocněním, samotných klientů těchto služeb, jednotky záchranného integrovaného systému a lidí, kteří na MČ Praha 8 bydlí. „Akce se opravdu povedla. Myslím, že více než splnila svůj cíl seznámit, propojit a podpořit různé lidi a organizace žijící či působící v osmé městské části,“ raduje se starosta Petrus.

„Své zastoupení zde měl také Úřad městské části. Naši zaměstnanci bojovali, ale nakonec obsadili ‚čestné‘ osmé místo. Není však důležité vyhrát, ale zúčastnit se s úsměvem na tváři. A to se povedlo,“ popisuje zapojení úředníků zastupitel Vít Céza, který turnaj zahájil úvodním slovem a čestným výkopem.

MČ Praha 8 dlouhodobě podporuje rozmanitými aktivitami zapojení těch z nás, kteří mají handicap v podobě duševní nemoci. Jejich socializace v rámci městské části je nesmírně důležitá a má pozitivní vliv na jejich život i léčbu.